Особливості покупки трактора в Україні: виробники і види техніки

Не так складно знайти місця, де купити трактор в Україні. Куди складніше зробити правильний вибір і підібрати техніку, що відповідає вимогам щодо виконання роботи. На даний момент на ринку представлено кілька десятків виробників: від світових лідерів до місцевих. Моделі розрізняються розміром, типом, функціональністю, ціною. При покупці важливо орієнтуватися на власні потреби, щоб інвестиції виявилися вдалими.

Якого виробника вибрати

Купівля техніки ґрунтується на цілях її подальшого використання. Від цього залежить вибір конкретної марки, тип транспортного засобу, набір функціональних характеристик. Більшість спирається на цінове питання, починаючи пошуки з місць, де купити трактор дешевше.

Вартість багато в чому визначається маркою, яка випускає техніку. Всіх виробників, представлених на ринку України, можна розділити на чотири групи:

 • світові;
 • з країн ближнього зарубіжжя;
 • місцеві;
 • китайські.

Провідні світові виробники відрізняються охопленням продажів своєї техніки, а також характером розміщення виробничих потужностей. Це транснаціональні компанії: їх заводи і фабрики розкидані по різних континентах, а обслуговування часто здійснюється через дилерську мережу.

Дилери можуть працювати з одним або декількома виробниками. Дилерський центр – те місце, де можна купити трактор від провідних світових компаній:

 • John Deere;
 • Case New Holland;
 • CLAAS;
 • Fendt;
 • Deutz-Fahr.

Це невеликий список тих, хто виробляє сільськогосподарську тягову техніку. У їх модельному ряду: трактори, комбайни, обприскувачі, ґрунтообробні машини, преси для круглих тюків, самохідні польові подрібнювачі. Вони відрізняються високою якістю продукції та сервісного обслуговування, а техніка випускається під виконання конкретних завдань.

В найближчих країнах розташовані заводи великих тракторних виробників, які користуються попитом в Україні:

 • МТЗ (Білорусія);
 • Farmtrac (Польща).

Якщо світові компанії виробляють високоякісну продукцію за високими цінами, то сусіди пропонують функціональні моделі з помірним цінником. Їх перевага полягає в близькості виробничих майданчиків, а значить – простоті замовлення запчастин. МТЗ до того ж має розгалужену дилерську мережу: 3 філії в Києві, 3 – в інших містах України.

фото Якого виробника вибрати

З українських виробників виділяється ХТЗ (« Харківський тракторний завод »), де в 2016 році відбувся перезапуск виробництва. Поки що кількість випущених тракторів не вийшла на колишній рівень, але тенденція у заводу висхідна. Центри продажу розташовані на території більшості областей України.

В пошуках, де купити дешевий трактор, покупці знаходять азіатських (перш за все – китайських) виробників. До них необхідно ставитися вкрай насторожено, бо продукція може відрізнятися низькоякісним оснащенням, незважаючи на привабливий зовнішній вигляд. Китайська промисловість стрімко завойовує багато ринків збуту, але трактори – не ведуть серед них.

фото Вибір типу тракторної техніки

Вибір типу тракторної техніки

Функціональні характеристики і внутрішнє оснащення – вирішальні чинники, які повинні враховуватися при виборі трактора. Саме від них залежить ефективність виконання поставлених завдань. Основний елемент, що впливає на всю роботу, – двигун. Їм забезпечується тягове зусилля, за рахунок якого відбувається робота техніки.

Також важливу роль відіграє ряд інших агрегатів:

 • коробка передач;
 • механізм управління;
 • ходова частина.

На зорі виникнення тракторна техніка мала мінімум зручностей для водія: вона випускалася без кабіни. Згодом рівень комфорту досяг того ж рівня, що і у легкових автомобілів. Всередині герметичній кабіни підтримуються задані кліматичні умови, управління здійснюється легко, а водій розміщується в комфортному сидінні.

Класи тракторів по виду рушіїв:

 • колісні (повнорозмірні, міні);
 • гусеничні.

Другі поступово йдуть з ринку і працюють, як правило, в вузькоспеціалізованих напрямках. Вони менш універсальні, а також не можуть самостійно пересуватися по асфальту. Їх основна відмінність – велика потужність, а також знижений тиск на грунт.

Колісні більш універсальні і можуть використовуватися для вирішення різних завдань, не обмежуючись польовими роботами. Щоб вибрати, який трактор купити для бізнесу або для особистого господарства, необхідно визначити тип, а також обсяг виконуваних завдань.

фото Який трактор купити для особистого господарства

Який трактор купити для особистого господарства або бізнесу

Для бізнесу зазвичай підходить вузьконаправлена техніка, націлена на виконання певної функції. Більш дрібні господарства воліють використовувати універсальні моделі, до яких кріпиться додаткове обладнання: навісне спереду, причіпний – ззаду. Трактори зазвичай мають істотний розмір і низьку маневреність, що не дозволяє їх використовувати на особистих невеликих ділянках.

В останні десятиліття на ринку з’явилися численні моделі міні тракторів. Вони відрізняються меншими розмірами і потужністю, але виконують ті ж функції, що повнорозмірні машини. Вони підходять для використання на прибудинковій території, тому на них варто звернути увагу, коли буде вибирати, який трактор краще купити для будинку.

Великий вибір представлений на вторинному ринку, але варто враховувати, що економія в короткостроковій перспективі може привести до подальших збитків. Тому при виборі місць, де купити трактор в Україні, краще звертатися в офіційні дилерські центри та магазини, що пропонують нову техніку. Широкий вибір серед виробників тракторної техніки дозволить знайти модель, яка підходить для виконання необхідних завдань в необхідному масштабі.